piątek, 21 października 2011

Niepewność finansowa

Żyjemy obecne w czasach, gdzie każdy jest zadłużony, a państwo w którym żyjemy jeszcze bardziej. Wojna spekulacyjna w mediach na temat szczytu UE powoduje, że mamy wahania na giełdzie i rynkach walutowych. Dodatkowo opinie agencji o obniżeniu ratingu Polski powoduje, że nasza złotówka traci na wartości. Co zrobić aby w tym czasie nie stracić, a jeszcze pomnożyć swoje oszczędności?
Jeżeli mamy rachunek giełdowy możemy zaopatrzyć się w certyfikaty RCSDXA0412. Certyfikat naśladuje zmiany indeksu ShortDAXR, liczonego jako odwrotność indeksu największych spółek DAXR, obliczanego przez giełdę we Frankfurcie. Termin wykupu tego certyfikatu to 11.04.2012.na spadek wartości indeksu niemieckiej giełdy DAX. Cena centryfikatu jest obliczana wg wzoru wartość instrumentu bazowego * kurs EUR ważony w złotych. W przypadku gdy indeks DAX spada, a złotówka traci na wartości względem euro cena certyfikatu rośnie. A i najważniejsza sprawa, certyfikat sprzedaje animator, który sprzedaje i skupuje certyfikaty, podobnie jak to jest w kantorze. Także nie trzeba się martwić, że nie uda nam się sprzedać certyfikatów, kiedy cena nam nie będzie odpowiadać, lub kiedy będziemy chcieli zrealizować zyski.
W niedzielę szczyt UE, i liczę po cichu, że w poniedziałek nastąpi załamanie na rynkach, indeks DAX poszybuje w dół a tym samym będzie można zarobić na certyfikacie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz